OÜ Arco Metal pakub torulaseri lõiketeenust pingiga BLM Adige LT7 2019. Torulaseriga on võimalik lõigata detaile erinevatest teras- ja roostevabadest torudest ja profiilidest.

Adige LT7 3kw fiiberlaser
3D kallutatav lõikepea +45° kuni -45° Võimaldab avasid faasida ja teha kalde all lõikeid nii ümarale kui kandilisele torule
Lõigatav materjal:
- pikkus kuni 6500mm
- ∅12mm – ∅154,2mm
- Ruuttoru 12x12mm – 150x150mm
- Ristkülik 120×100 ja väiksemad
- Riba 40x5mm – 140x12mm
- L, C ja U profiilid 12x12mm-150x150mm
Maksimaalne materjali kaal: 23kg/m
Maksimaalne materjali seina paksus: 12mm
Lõigatud detailide pikkus: kuni 6500mm
Keevisõmbluse tuvastamine
Markeerimine ja aktiivne markeerimine nt: kuupäev, kellaaeg, järjekorra nr. jne
IGES / STEP failide import detailide lõikuseks.
Artube programm detailide ja koostude projekteerimiseks eskiisi (pdf, dwg, käsijoonis, jne) alusel.
Lisainfo: Risto Bauman risto@arcometal.ee +372 5361 8863
Projekt „Arco Metal OÜ ressursitõhususe investeering” sai Euroopa Regionaalarengu Fondist toetust

Projekti lühikokkuvõte:
Vanade seadmete vahetusega muutub Arco Metal OÜ tootmine ressursisäästlikumaks. Ettevõtte poolt kasutusele võetav kaasaegseimat tehnoloogiat kasutav toru-laserlõikepink võimaldab saavutada ressursisäästu ning suurendada tootmise kiirust ja täpsust. Projekti tulemusena hakatakse toorainet paremini ära kasutama ja lisaks automatiseeritakse mitmed tootmislõigud.
Projekti eesmärk ja tulemus:
Projekti eesmärk on tootmise ulatuslik automatiseerimine ning efektiivsem ressursikasutus. Projekti eesmärgiks on tõsta tootmismahte 86,7% ning vähendada ressursikulusid tooteühiku kohta ning seeläbi muutuda konkurentsivõimelisemaks. Uue seadmega on võimalik vähendada kulutusi toormaterjalidele. Lisaks kasvavad tootmismahud. Uus toru-laserlõikuspink töötleb detaile parema kvaliteediga ehk kaob vajadus detaile järeltöötlemiseks.
Uus seade paigutatakse uude tootmishoonesse, olemasolevad vanad seadmed jäetakse reservi. Ettevõtte jaoks on tegemist innovaatilise seadmega: uue seadme kasutuselevõtt parandab tooraine kasutust ja tõstab protsessi efektiivsust. Lisaks on uue pingi elektrikulu madalam kui hetkel kasutusel oleval kahel torusaagimispingil.