15/01/2020

Torulaser

Pakume torulaseri lõiketeenust pingiga BLM Adige LT7. Kasutatav fiiberlaser lõikab õhukese, kuni 3mm seinapaksusega materjali kiiremini kui CO2 laser. Torulaser võimaldab lõigata terasest ja värvilisest metallist torusi ja profiile.

Toru laserlõikus on kasulik erinevateks otstarveteks. Teenust kasutavad nii need ettevõtted kes valmistavad tervenisiti metallist ehitisi kui ka need firmad kes loovad metallraame või metalldetaile sisaldavaid tooteid. Laserlõikuse abil toodame detaile näiteks mööbli-, energeetika-, kaitse- ja autotööstusele. Torudest oleme lõiganud detaile erinevatele sõidukitele, kaasa arvatud jalgratastele, droonidele, offroad autodele ja isesõitvatele autodele. Meie lõigatud torud jõuavad ka tarbeesemetesse, masinatesse ja majadesse. Torulaseriga detailide lõikamine vähendab tootmis- ja ajakulu ning tõstab toodangu kvaliteeti. Torumaterjali lõikamine laseriga on otstarbekas nii perforeeringute, keeruliste tappühenduste, bendcut-ide ning mustrite lõikamisel kui ka lihtsate sirglõigete puhul.

3D kallutatav lõikepea +45° kuni -45°, võimaldab teha kalde all lõikeid nii ümarale kui kandilisele torule. Lõigatud detailide pikkus on kuni 6500mm. Võimalik keevisõmbluse asukoha määramine detailil. Saab lisada markeeringu, ka aktiivse markeerimise. Näiteks saab graveerida torule failinime või kuupäeva, kellaaja, järjekorra numbri ja muu sarnase info.

Kasutame SolidWorks programmi modelleerimiseks. Artube programmi lõikefailide loomiseks ja Protube tarkvara materjali kulu optimeerimiseks.

Impordime 3D faile .STP/.STEP või .IGS/.IGES.

2D joonist (.DWG, .PDF) võimalik ümber tõlkida, kuid on tunduvalt ajakulukam ja mittesoositud.

Täpsemalt failide vormistamise kohta laseri meelespeas, link all.

Tavatingimustel lõikame (kui materjal vastab järgnevatele punktidele):

  • Nelikanttoru, ümartoru või ovaaltoru
  • Materjalid teras või roostevaba
  • Torud alates ristlõikest 12×12 / ∅12
  • Materjali kaal kuni 15 kg/m

Eritingimustel lõikame:

  • Riba, vinkel või raskem toru
  • Pikad detailid (üle 3m)
  • Riba mõõtudega 40x8mm – 140x12mm
  • L, C ja U profiilid, alates ristlõikest 12x12mm
  • Suure ristlõikega torud (piiriks 150×150)
  • Materjali kaal 15-23 kg/m

Lisainfo:

Risto Bauman risto@arcometal.ee (+372) 5361 8863

Enne päringu/tellimuse esitamist tutvuda tingimustega:

Kui tellimus valmis, tuleb vastav meil, kuid staatust saab ka kontrollida:


Projekt „Arco Metal OÜ ressursitõhususe investeering” sai Euroopa Regionaalarengu Fondist toetust

Projekti lühikokkuvõte:

Vanade seadmete vahetusega muutub Arco Metal OÜ tootmine ressursisäästlikumaks. Ettevõtte poolt kasutusele võetav kaasaegseimat tehnoloogiat kasutav toru-laserlõikepink võimaldab saavutada ressursisäästu ning suurendada tootmise kiirust ja täpsust. Projekti tulemusena hakatakse toorainet paremini ära kasutama ja lisaks automatiseeritakse mitmed tootmislõigud.

Projekti eesmärk ja tulemus:

Projekti eesmärk on tootmise ulatuslik automatiseerimine ning efektiivsem ressursikasutus. Projekti eesmärgiks on tõsta tootmismahte 86,7% ning vähendada ressursikulusid tooteühiku kohta ning seeläbi muutuda konkurentsivõimelisemaks. Uue seadmega on võimalik vähendada kulutusi toormaterjalidele. Lisaks kasvavad tootmismahud. Uus toru-laserlõikuspink töötleb detaile parema kvaliteediga ehk kaob vajadus detaile järeltöötlemiseks.

Uus seade paigutatakse uude tootmishoonesse, olemasolevad vanad seadmed jäetakse reservi. Ettevõtte jaoks on tegemist innovaatilise seadmega: uue seadme kasutuselevõtt parandab tooraine kasutust ja tõstab protsessi efektiivsust. Lisaks on uue pingi elektrikulu madalam kui hetkel kasutusel oleval kahel torusaagimispingil.

Toetuse summa (EUR): 324 000